Eepee jakaa 120-vuotisjuhlavuotenaan Kannustajat-tukea 100 000€ lasten ja nuorten liikkumisen tukemiseen. Seinäjoen Seudun Urheilijat on yksi Kannustajat-ohjelmassa mukana olevista urheiluseuroista!
 
Asiakasomistajat voivat liittyä kannustamaan Kannustaja-seuroja S-käyttäjätilillä tai Prisma Hyllykalliolla S-Pankki -palvelupisteellä. Seuran kaikkien Kannustajien kalenterivuoden aikana kerryttämät Bonukset lasketaan yhteen, ja tämän perusteella määräytyy seuran saama Kannustajat-tuki. Vaikka Kannustajiin liittyisi kesken vuoden, lasketaan koko kuluvan vuoden Bonukset seuran tukipottiin.
Kannustaminen ei pienennä Kannustajalle maksettavaa Bonusta, vaan saat sen itsellesi kuten aiemminkin. Liittymällä Kannustajien joukkoon pääset siis tukemaan SSU:n toimintaa helposti ja maksuttomasti!
 
Toimi näin:
1. Kirjaudu S-käyttäjätilille osoitteessa s-käyttäjätili.fi. Jos sinulla ei vielä ole S-käyttäjätiliä, valitse ”Luo S-käyttäjätili”
2. Liitä S-Etukortin tiedot S-käyttäjätiliin (varaudu tunnistautumaan pankkitunnuksilla)
3. Tarkista ja päivitä tarvittaessa yhteystietosi
4. Siirry Asiakasomistajuus / Kannustajat -osioon ja ilmoittaudu Seinäjoen Seudun Urheilijoiden kannustajaksi
 
Lisätietoja https://eepee.fi/kannustajat/
 
Kiitos tukijoille sekä Etelä-Pohjanmaan Osuuskauppa Eepeelle tästä mahdollisuudesta!