Matkaan lähdetään lauantaina klo 8.20 Prisman parkkipaikalta seuran kustantamalla bussilla. Bussilla tulijat ilmoitetaan vastuuvalmentajille. Mukaan mahtuu urheilijoiden lisäksi jonkin verran huoltajia, joten myös heidän tulo bussiin pitää ilmoittaa vastuuvalmentajalle. Jos joku tulee omalla kyydillä, pitää myös se tieto ilmoittaa vastuuvalmentajalle. Mahdollisista sairastumisista tulee heti ilmoittaa vastuuvetäjälle.

Matkaan lähdetään riittävillä eväillä. Menomatkalla ei pysähdytä syömään. Perillä olemme hiukan ennen klo 11:sta. Kilpailut osaltamme loppuvat viimeistään 15.00, jonka jälkeen ruokailemme Ylivieskassa. Ruokailut ovat omakustanteisia eli sitä varten pitää varata rahaa matkaan. Ruokapaikka on läheisen Prisman PizzaBuffa, jossa on tarjolla muutakin kuin pizzaa.

Kisoissa käytetään seuran virallista kisa-asua. Mukaan kannattaa varata riittävästi Suomen epävakaiseen säähän sopivaa vaatetta, vaikka nyt keli lauantaille näyttäisi olevan hyvä.  

Kisoissa käytetään aluemestaruuskisasääntöjä, jotka löytyvät mm. epury.fi-sivuilta Kilpailuvalikon alta. Vastuu valmentajan varmistavat sääntöjen mukaisesti viimeistään 45min ennen kisan alkua joukkueet.

Vaikka sairastumiset ja päällekkäiset tapahtumat ovat verottaneet runsaasti joukkueita, toivotaan kaikille mukaan lähteville seuran edustajille hyviä kisoja ja mukavaa kisareissua :-).

T: Ari H


Huom! Aikataulu on lopullinen (muutettu 16.8)
8:20 Lähtö Prisman parkkipaikalta
11:00 Saavumme Ylivieskaan

12:00 T15 80m aj. (Siiri, Anni, Jenna, Kaisa), Ari Vekola, Jukka Takala
12:30 palkintojen jako (aidat)

13:15 T15 4x100m (Anni, Sara, Kiia, Milana)(Kaisa, Jenna, Sanni, Siiri) vara Sanni, Ari Vekola, Jukka Takala
13:30 palkintojen jako pikaviestit

13:45 N17 3x800m (Inka, Veera, Saana), Ari Halkola
14:00 M17 3x800m (Atte, Frans, Juho), Ari Halkola
14:40 T15 4x800m (Veera, Henna, Kristiina, Sini), Ari Vekola, Jukka Takala
14:50 palkintojen jako pitkät matkat

viim. 15:30 syönti PizzaBuffa
n. 16:15 lähtö kotimatkalle
n. 18:55 Prisma, Seinäjoki