Viikonloppuna oteltiin alue- ja sisuhuipentumien merkeissä Kauhavalla. SSU:lta oli vahva edustus paikalla ja urheilijat tekivät hienoa jälkeä. Seuran urheilijoita viikonlopun kisaan osallistui yhteensä 21 kappaletta. 

Voittoon sarjoissaan ylsivät Valentina Lemettinen (N19), Oliver Metsälä (P 13) ja Joni Haapamäki (P12). Palkintopallille pääsivät Aada Mikkilä (2. sarjassa N17), Aukusti Jaskari (3. sarjassa M17), Mirella Kärki (3. T11), Vivian Helin (2. T10) ja Emmi Ahvenlampi (3. T9). 

Palkintopaikkojen lisäksi seuran urheilijat nappasivat monta hienoa sijoitusta. Kokonaistulokset löytyvät TÄÄLTÄ.

Kansainvälisillä kentillä nähtiin myös seuran värejä viikonloppuna. Eetu Kangas oli Suomen joukkueen mukana Portugalissa, kun siellä käytiin ykkösliigan moniotteluiden EM-joukkuekilpailu. Suomi sijoittui kilpailussa toiseksi. Eetu otteli pisteet 6052 sijoittuen sijalle 20.