Finaaliin nimetyt urheilijat taustajoukkoineen, varmistakaa vielä osallistumisenne kisaan, ellette ole sitä jo tehneet. Varmistuksessa pyydetään ilmoittamaan myös tuleeko omalla kyydillä vai bussikyydillä ja osallistuuko myös Ruotsi-otteluun. Urheilijat ilmoitetaan kisaan seuran puolesta.
Varmistukset seuraavasti: 11- ja 13-sarjat Katrille (044 240 2903 tai Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.) ja 15- ja 17-sarjat joukkueiden vastuuvalmentajille/huoltajille, nimetyn joukkueen näet tästä

 

MATKAN KULKU:
Bussi lähtee Hyllykallion Prismalta lauantaina 1.9. klo 7:15, pysähtyen Keskuskentällä, josta jatkamme matkaa kohti Nokiaa klo 7:30. Kisapaikalla kokoonnumme kisojen avaukseen klo 10:55.

Huom! Onnistuneen kisapäivän päätteeksi klo 16.45 kaikkien pitää olla bussilla ja bussi lähtee kohti Ratinaa.

Joukkue kiertää Ratinan stadionin yhteisessä kunniakierroksessa, jonka jälkeen siirrytään katsomoon seuraamaan kisoja. Kunniakierros juostaan klo 19:20, ja siihen osallistuvat kaikki Seuracupin finaaliseurat (urheilijat/valmentajat/huoltajat/joukkueen johto/vanhemmat).

Ruotsi-ottelu alkaa klo 18.00 ja päättyy 22.00, jonka jälkeen lähdemme kotimatkalle. Stadionilta lähdetään kisan päätteeksi yhtenä porukkana kohti bussia joukkueenjohtajan johdolla. Huom! Olkaa kisan päättymisen aikaan katsomossa!! Arvioitu kotiinpaluu on klo 00:30 -1:00.

RUOKAILUT:
Ajamme suoraan Nokialle ilman pysähdyksiä, eli ottakaa mukaan riittävästi eväitä esim. leipää, karjalanpiirakkaa, banaania, energiapatukoita.

Kisalounas järjestetään Nokian Lukiolla, Kylmänojankatu 3, joka sijaitsee 500 m päässä urheilukentältä. Lounas sisältää lämpimän ruuan, salaatin, ruokajuoman ja leivän. Lounas on tarjolla klo 11:00 - 16:30 eli pikainen ruokailu onnistuu kisojen jälkeen. Joukkueenjohtaja jakaa ruokaliput (seura tarjoaa kisaruokalan lounaan) urheilijoille ja joukkueen huoltajille.

Paluumatkalla pysähdymme Kolmikulman ABC:lle syömään.

VAATETUS:
Seuraverkkari päälle, ”sotamaalaus” kasvoille, seuran liput/viirit/banderollit/kyltit mukaan!

Ottakaa mukaan vaihtovaatteet ja riittävästi lämmintä päällepantavaa. Kisan jälkeen on mukavampi vaihtaa kuivat kamppeet päälle – urheillessa kun saattaa tulla hiki ja sadekin voi yllättää.

KISOJEN AIKATAULUSTA:
Kisapaikalla klo 11:00-11:15 suoritetaan lyhyt kisojen avaus ja joukkueiden esittely, minkä jälkeen kisat starttaavat käyntiin ohjelman mukaisesti. Ennen kisojen avausta joukkueet kerääntyvät tunnuslippuineen takasuoran takana olevalla nurmialueelle merkityille paikoilleen ja juoksevat nurmen poikki etusuoran sisäreunalle samalla kuin kuuluttaja esittelee Seuran. HUOM! Avajaiskokoontumiseen eivät osallistu ne urheilijat joiden laji alkaa klo 12:15 tai aiemmin, koska heidän pitää olla callingissa/valmistautumassa lajiinsa. Huomioikaa erityisesti T15 seiväs Calling aika jo klo 10:30.

Kilpailijoiden kokoontuminen tapahtuu calling-paikalla, katsomonpuoleisen juoksusuoran lähtöpäässä.

Calling aika juoksulajeissa 20min ennen lajin alkua. Kenttälajeissa 35 min ennen lajin alkua (paitsi seiväs ja moukari, joissa calling 45 min ennen lajin alkua, ja kuula jossa calling 25min ennen lajin alkua). Calling henkilökunta suorittaa nimenhuudon ja lajisihteeri/avustaja noutaa urheilijat calling paikalta suoritus/lähtöpaikalle erä kerrallaan.


Kisojen aikataulu tästä

Muuta lisäinfoa tästä ja tästä