Sisuviestit 19.8.2018 Alavudella klo 12 alkaen

 

Joukkueen ohjeet:

* Matkustetaan paikalle omilla autoilla tai kimppakyydeillä

* Paikalle vähintään tunti ennen omaa juoksua (aikataulu lopussa)

* SSU:n kokoontumispaikka on katsomossa seuran lippujen alla. Ilmoittaudu siellä! Sieltä saat numerolaput ja ohjeet lämmittelystä ym.

* Mukaan lenkkarit, piikkarit(jos on), SSU:n kilpailuasu (jos löytyy, omatkin urheiluvaatteet tai 9-11-vuotiailla urheilukoulupaita käy hyvin; jos haluat urheilukoulupaidan niin ilmoita Katrille), lämmintä vaatetta ja sadeasu

* Jos tarvitset kyytiä, sairastut tms, ilmoita siitä Katrille! (044 240 2903 tai Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.)

* Kilpailuohjeisiin tästä

 

 

Lopulliset joukkueet:


T/P9 8x40m sukkulaviesti

1: Anna-Julia Haapamatti, Aatu Myllyperkiö, Emmi Ahvenlampi, Veikko Kiviniemi, Iida Jokipii, Elias Lahti, Helmi Jaskari, Oliver Eteläaho
Huoltaja Katri Palomäki

2: Elias Kivipelto, Veera Kanto, Roni Metsälä, Lilia Latvala, Sini Lappalainen, Eero Ojala, Anni Hietamäki, Lilja Metsäranta
Huoltaja Susanna Nyrhilä

3: Sara Vakkila, Eino Kivimäki, Viivi Mäntymäki, Helmiina Tupiini, Rasmus Näsi, Saranna Kärki, Pilvi Koukkari, Juho Suominen
Huoltaja Anneka Kruuti

 

T9

4x400m

1: Anna-Julia Haapamatti, Viivi Mäntymäki, Helmi Jaskari, Lilia Latvala
Huoltaja Susanna Nyrhilä

2: Lilja Metsäranta, Sara Vakkila, Anni Hietamäki, Pilvi Koukkari
Huoltaja Elina Hietamäki

3: Iida Jokipii, Veera Kanto, Sini Lappalainen, Saranna Kärki
Huoltaja Pasi Kärki

 

P9

4x400m

Eero Ojala, Oliver Eteläaho, Juho Suominen, Elias Lahti
Huoltaja Tanja Eteläaho

 

T11

4x50m

1: Neea Rautiainen, Matilda Koivisto, Juulia Hautamäki, Helmi-Sofia Kulmala
2: Mirella Kärki, Elsi Karjanlahti, Aliisa Riippi, Saara Saranpää
Huoltajat: Henna Rautiainen, Anneka Kruuti

4x600m

Aliisa Riippi, Elsi Karjanlahti, Juulia Hautamäki, Mirella Kärki
Huoltaja Anne Mattila-Riippi, Katri Palomäki

 

P11

4x50m

1: Tero Laitila, Joni Haapamäki, Veeti Myllyperkiö, Luukas Näsi
2: Saku Ylinen, Helmeri Lonkainen, Tuomas Lähdemäki, Mikko Hurrila
Huoltajat Katri Palomäki, Satu Levelä-Ylinen

4x600m

Luukas Näsi, Saku Ylinen, Helmeri Lonkainen, Joni Haapamäki
Huoltajat Katri Palomäki, Satu Levelä-Ylinen

 

T13

4x60m aj

Julia Ojala, Aliina Ojaniemi, Siiri Kvist, Anni Rantanen
Huoltaja Jenni Ojala

4x100m

1. Aliina Ojaniemi, Sara Takala, Julia Ojala, Milana Vuorinen
2. Siiri Kvist, Anni Rantanen, Kaisa Lähdemäki, Sonja Kunnari
Huoltajat Keijo Kvist, Anu Rantanen

4x600m

1: Sini Hietamäki, Saana Lappalainen, Anni Rantanen, Minea Näsi
2: Siiri Kvist, Sorella Kärki, Sonja Kunnari, Aliina Ojaniemi
Huoltajat Keijo Kvist, Anu Rantanen

 

P13

4x60m aj, 4x100m, 4x600m

Aleksi Hauhia, Oliver Metsälä, Veeti Pihlaja, Lauri Takala

Huoltaja Anita Metsälä

 

T15

4x80m aj

Saana Takala, Meeri Elomaa, Sofia Ylinen, Aada Mikkilä
Huoltaja Jyrki Elomaa

4x100m

1: Saana Takala, Meeri Elomaa, Sofia Ylinen, Aada Mikkilä
2: Anni Mäenpää, Fanny Ojala, Inka Metsämäki, Jenna Ojaniemi
Huoltaja Jyrki Elomaa

4x800m

Henna Kukila, Kristiina Kunnari, Jenna Ojaniemi, Inka Metsämäki
Huoltaja Ari Halkola

 

P15

4x100m

Atte Kortehisto, Aukusti Jaskari, Veeti Kortehisto, Juho Seppälä
Huoltaja Ari Halkola

4x800m

Aukusti Jaskari, Reko Hakomäki, Atte Kortehisto, Juho Seppälä

Huoltaja Ari Halkola

 

 

Aikataulu (PÄIVITETTY)

12.00 T/P9 8x40 m sukkulaviesti ae 18 (ilmoittautuneiden joukkueiden lkm) 
12.15 T13 4x60 m aj. lk 4 
12.20 P13 4x60 m aj. lk 3 
12.30 T15 4x80 m aj. lk 4 
12.35 P15 4x80 m aj. lk 2 
12.50 Sukkulaviesti lk 
13.00 T11 4x50 m ae 21 
13.15 Sukkulaviestin ja aitaviestien palkintojenjako 
13.20 P11 4x50 m ae 12 
13.35 T13 4x100 m ae 12 
13.45 P13 4x100 m ae 10 
13.55 T15 4x100 m ae 12 
14.05 P15 4x100 m ae 7 
14.15 T11 4x50 m lk 
14.20 P11 4x50 m lk 
14.30 T13 4x100 m lk 
14.35 P13 4x100 m lk 
14.40 T15 4x100 m lk 
14.45 P15 4x100 m lk 
14.50 Pikaviestien palkintojenjako 
15.00 T9 4x400 m lk 16 
15.10 P9 4x400 m lk 13 
15.20 T15 4x800 m lk 6 
15.35 P15 4x800 m lk 5 
15.50 Pitkien viestien T/P 9 ja T/P 15 palkintojenjako 
16.00 T11 4x600 m lk 16 
16.15 P11 4x600 m lk 11 
16.30 T13 4x600 m lk 11 
16.45 P13 4x600 m lk 11 
16.55 Pitkien viestien T/P 11 ja T/P 13 palkintojenjako 

 

Tsemppiä kisaan!