Sisuviestit 19.8.2018 Alavudella

 

SSU:n nuoriso- ja valmennustiimi on nimennyt juoksijat sisuviesteihin Alavudelle. Lopulliset joukkueet nimetään osallistumisvahvistusten jälkeen torstaina 16.8. Valinnassa pyritään siihen, että jokainen mukaan lähtevä pääsee juoksemaan vähintään yhden matkan. Jos nimesi on jäänyt vahingossa pois listalta ja haluat mukaan, niin laita siitä viestiä Katrille.

Vahvistukset osallistumisesta seuraavasti: 9-13-sarjat Katrille (044-2402903 tai Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. ) ja 15-sarjat joukkueiden vastuuvalmentajille tiistaihin 14.8. mennessä.

Vaihtoharjoitukset keskuskentällä seuraavasti:

T/P11-sarjat pe 10.8. klo 17:00- sekä to 16.8. klo 18:00-

T/P13-sarjat ma 13.8. klo 17:30-19



Joukkueet

T/P9 8x40m (2 joukkuetta)

Emmi Ahvenlampi ok, Iida Jokipii ok, Anna-Julia Haapamatti ok, Helmi Jaskari, Daan De Ruyter ok, Veikko Kiviniemi ok, Oliver Eteläaho ok, Elias Kivipelto ok, Saga Siirilä ok, Eero Ojala ok, Veera Kanto ok, Lilia Latvala ok, Lilja Metsäranta ok, Anni Hietamäki ok, Aatu Myllyperkiö ok, Sini Lappalainen ok, Eino Kivimäki ok, Juho Suominen ok, Pilvi Koukkari ok,
Huoltajat: Susanna Nyrhilä ok, Katri Palomäki ok

T9 4x400m (2 joukkuetta)
Anna-Julia Haapamatti ok, Helmi Jaskari, Viivi Mäntymäki ok, Lilia Latvala ok, Saranna Kärki ok, Lilja Metsäranta ok, Iida Jokipii ok, Sara Vakkila ok, Pilvi Koukkari ok, Sini Lappalainen ok, Anni Hietamäki ok, Veera Kanto ok
Huoltajat: Pasi Kärki ok, Susanna Nyrhilä ok, Elina Hietamäki ok

P9 4x400m (2 joukkuetta?)
Juho Suominen ok, Eero Ojala ok, Daan De Ruyter ok, Aatu Myllyperkiö ok, Oliver Eteläaho ok, Elias Lahti ok, Rasmus Näsi ok, 
Huoltajat:


T11

4x50m (2 joukkuetta)
Neea Rautiainen ok, Helmi-Sofia Kulmala ok, Matilda Koivisto ok, Juulia Hautamäki ok, Mirella Kärki ok, Saara Saranpää ok, Elsi Karjanlahti ok Aliisa Riippi ok
Huoltajat: Henna Rautiainen ok, Anneka Kruuti 

4x 600m (2 joukkuetta)
Mirella Kärki ok, Aliisa Riippi ok, Elsi Karjanlahti ok, Juulia Hautamäki ok, Saara Saranpää ok, Helmi-Sofia Kulmala ok
Huoltajat: Anne Mattila-Riippi ok, Katri Palomäki ok


P11

4x50m (2 joukkuetta)
Tero Laitila ok, Joni Haapamäki ok, Veeti Myllyperkiö ok, Luukas Näsi ok, Tuomas Lähdemäki ok, Helmeri Lonkainen ok, Saku Ylinen ok, Mikko Hurrila ok
vara Feetu Härmälä
Huoltajat: Satu Levelä-Ylinen ok, Katri Palomäki ok

4x600m
Joni Haapamäki ok, Saku Ylinen ok, Luukas Näsi ok, Helmeri Lonkainen ok
Huoltaja: Satu Levelä-Ylinen ok, Katri Palomäki


T13

4x100m
I Sara Takala ok, Julia Ojala ok, Milana Vuorinen ok, Aliina Ojaniemi ok
II Siiri Kvist ok, Anni Rantanen ok, Kaisa Lähdemäki ok, Sonja Kunnari ok
Huoltajat: Keijo Kvist ok, Anu Rantanen ok

4x60m aj
Julia Ojala ok, Siiri Kvist ok, Anni Rantanen ok, Aliina Ojaniemi ok
Huoltajat: Jenni Ojala ok

4x600m
Saana Lappalainen ok, Minea Näsi ok, Sini Hietamäki ok, Anni Rantanen ok
Siiri Kvist ok, Sorella Kärki ok, Sonja Kunnari ok, Aliina Ojaniemi ok
Huoltajat: Keijo Kvist ok, Anu Rantanen ok


P13

4x60m aj, 4x100m, 4x600m
Lauri Takala ok, Oliver Metsälä ok, Veeti Pihlaja ok, Aleksi Hauhia ok
Huoltajat: Anita Metsälä ok


T15

4 x 80m aj
Saana Takala, Aada Mikkilä, Meeri Elomaa, Elise Lähdemäki
vara Sofia Ylinen
Vastuuvalmentaja: Jukka Takala

4 x 100m
I Sofia Ylinen, Saana Takala, Aada Mikkilä, Meeri Elomaa
vara Elise Lähdemäki

II Elise Lähdemäki, Inka Metsämäki, Anni Mäenpää, Iida Piirainen
vara Fanny Ojala
Vastuuvalmentaja: Jukka Takala, 


P15

4x100m
Atte Kortehisto, Aukusti Jaskari, Veeti Kortehisto, Juho Seppälä
vara Reko Hakomäki
Vastuuvalmentaja: Ari Halkola