TÄRKEÄT KISAT KESÄLLÄ 2018

Kesäkuu:

Ma 4.6. Laihian Lujan piirikunnalliset ja kansalliset kilpailut (keskuskentällä peli)
Ma 11.6. Juoksukoulun pikamatkat, Kurikka
To 14.- La 16.6. YAG, Espoo

Ma 18.6. Seuracup, Vaasa (keskuskentällä peli)
M17: 200m, 3-loikka, kuula
N17: 200m, 3-loikka, kuula
P15: 100m, 2000m, seiväs, kuula, 4 x 100m
T15: 100m, 2000m, seiväs, kuula, 4 x 100m
P13: 60m, 1000m, korkeus, keihäs, 4 x 100m
T13: 60m, 1000m, korkeus, keihäs, 4 x 100m
P11: 60m, 1000m, pituus, kiekko, 4 x 50m
T11: 60m, 1000m, pituus, kiekko, 4 x 50m

To 21.6. SSU:n nuorisokansalliset, Etelä-Pohjalainen timanttiliiga
Ma 25.6. Aluemestaruuskisat M/N, M17/N17, 1. Osa, Kokkola

To 28.6. – Su 1.7. Yleisurheilukarnevaalit ja -kisat

Heinäkuu:

Ti 3.7. Ilkka Games, Ilmajoki
La 7.7. –Su 8.7. Sisu- ja aluemestaruusottelut, Lapua
Ti 10.7. Aluemestaruuskisat M/N, M17/N17, 2. Osa, Seinäjoki
Pe 13.7. Kaappoo Jouppilan muistokilpailut, Seinäjoki

La 14.7. Etelä-Pohjalainen timanttiliiga, Kauhajoki
To 26.7. Nuorten Eliittikisat, Vaasa
La 28. – Su 29.7. Sisuhuipentuma, Kuortane
Ti 31.7. M17/N17 piiriottelu, Laitila

Elokuu:

To 2.8. Seuracup, Ilmajoki
M17: 800m, seiväs, keihäs
N17: 800m, seiväs, keihäs
P15: 300m, 100m aj, 3-loikka, moukari
T15: 300m, 80m aj, 3-loikka, moukari
P13: 200m, 60m aj, pituus, kuula
T13: 200m, 60m aj, pituus, kuula
P11: 150m, 60m aj, korkeus, kuula
T11: 150m, 60m aj, korkeus, kuula

Pe 3.8.-5.8. SM19/22, Laitila
La 4.8. Etelä-Pohjalainen timanttiliiga, Kuortane
Pe 10.8- Su 12.8. SM 16/17, Espoo
Pe 10.8- Su 12.8. SM 14/15, Saarijärvi
Ke 15.8. Seinäjoen Tähtikisat
La 18.8. Aluemestaruusviestit, Kokkola

Su 19.8. Sisuviestit, Alavus
La 25.8.-Su 26.8. SM-moniottelut, Kempele/Oulu
La 25.8. Kurikan kansalliset

Syyskuu
La 1.9. Seuracupin finaali, Nokia

N17: 200m, pituus, kuula
N17: 200m, pituus, kuula
P15: 2000m, 100m aj, seiväs, kuula, 1000m kävely
T15: 2000m, 80m aj, seiväs, kuula
P13: 1000m, 60m aj, korkeus, moukari
T13: 1000m, 60m aj, korkeus, moukari
P11: 150m, 1000m, pituus, keihäs
T11: 150m, 1000m, pituus, keihäs


Ti 4.9. Etelä-Pohjalainen timanttiliiga, Kauhava
La 8.9.-Su 9.9. SM-viestit, Mikkeli
La 15.9. Supersisuottelut, Ähtäri
La 15.9. Teron kiskaasut, Seinäjoki